
Op zaterdag 3 oktober stond het terrein van KC Noord‑West Veluwe volledig in het teken van agility. En we hadden het niet beter kunnen treffen: onder een stralende najaarszon kwamen maar liefst 140 deelnemers naar Ermelo voor onze officiële Graad 2‑ en Graad 3‑wedstrijd.
Voor deze editie werd flink uitgepakt. De wedstrijd werd uitgebreid naar een 2‑rings wedstrijd, waardoor er de hele dag volop actie was. Met starts in zowel Graad 2 als Graad 3 stond er bovendien een bijzonder sterk deelnemersveld aan de start – een groot deel van de Nederlandse agilitytop had de weg naar Ermelo gevonden.
De parcoursen werden ontworpen en gekeurd door Frank Maene en Jurgen Smit. Zij zorgden voor uitdagende runs waarin snelheid, techniek, zelfstandigheid en natuurlijk de samenwerking tussen hond en handler maximaal op de proef werden gesteld.
Het prachtige weer maakte de dag compleet: twee ringen vol actie, een strakke grasmat, enthousiaste deelnemers en bezoekers, en natuurlijk heel veel hondenplezier. Alle ingrediënten voor een geslaagde wedstrijddag waren aanwezig.
Extra leuk was dat verschillende combinaties van KC Noord‑West Veluwe mooie resultaten behaalden. Er werd sterk gelopen én er gingen de nodige podiumplaatsen mee naar huis.

Een prachtige reeks prestaties waar we als club met recht trots op mogen zijn.De overige uitslagen zijn te vinden op de website van de Raad van Beheer.
Zonder vrijwilligers geen wedstrijd
Een wedstrijd met 140 deelnemers en twee ringen organiseren vraagt veel voorbereiding en inzet. Parcoursen opbouwen en ombouwen, ringpersoneel, wedstrijdsecretariaat, catering en alle andere taken die nodig zijn om zo’n dag soepel te laten verlopen – er komt veel meer bij kijken dan alleen de runs zelf.
Daarom een groot dankjewel aan alle vrijwilligers die voor, tijdens en na de wedstrijd hebben geholpen. Zonder jullie inzet kunnen we dit soort mooie evenementen simpelweg niet organiseren.
Ook bedanken we keurmeesters Frank Maene en Jurgen Smit, alle deelnemers en iedereen die langs de ring kwam kijken en aanmoedigen.
Tijdens de wedstrijd zijn er volop prachtige actiefoto’s gemaakt door Stephan Nijdam. Wie zichzelf of zijn hond nog eens in actie wil terugzien, kan de foto’s bekijken en bestellen via zijn website.
Bij dit verslag zie je twee actiefoto’s van Henk Simon met Tucker, die uitkwamen in Graad 3 Large.
Met 140 deelnemers, twee ringen, uitdagende parcoursen en mooie prestaties van onze eigen leden was het een agilitydag om met veel plezier op terug te kijken.
Iedereen die heeft deelgenomen, geholpen of is komen kijken: bedankt en graag tot een volgende wedstrijd!
Clubhuis 'Kynohonk'
Rodeschuurderwegje 64,
3853 LS Ermelo (Horst)
KvK nummer: 40094032
© 2026 Kynologenclub Noord-West Veluwe